Betonoza

Miło nam poinformować, że nasza szkoła była współorganizatorem wykładu pt: „Betonoza. Geneza zjawiska, wpływ na środowisko i ludzi oraz sposoby zapobiegania”, które odbyły się podczas Lubelskiego Festiwalu Nauki. Karolina Urban i Tomasz Iwanek- uczniowie klas 2 L i 2 P przygotowali warsztaty, podczas których zaprezentowali symulację wpływu betonozy na właściwości sorpcyjne różnych gleb.
Jest to kolejna inicjatywa realizowana w ramach współpracy XIX LO z Wydziałem Inżynierii Ochrony Środowiska Politechniki Lubelskiej. Już w najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich na Piknik Naukowy dobywający się na Targach Lublin. Tym razem wspólnie z kołem naukowym studentów inżynierii środowiska zaprezentujemy błony biologiczne.