Wycieczka klasy 1OR i 1P do Kazimierza Dolnego

W poniedziałek, 24 kwietnia 2023r., klasa 1OR i 1P wyruszyły na wspólną wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Pierwszym punktem był spacer wzdłuż Wisły i rynek z wyjątkowymi kamieniczkami.

Uczniowie wybrali się również do Kuncewiczówki – domu Marii i Jerzego Kuncewiczów, będących patronami naszej szkoły.

Przytulne wnętrza z duszą, urocze wiewiórki i eksponaty będące niegdyś przedmiotami codziennego użytku państwa Kuncewiczów pozwoliły na chwile refleksji.

W domu zabrzmiały także dźwięki pianina. Wszystko dzięki naszemu uzdolnionemu uczniowi Krzysztofowi, który umilił gościom zwiedzanie swoim muzycznym talentem.

Po zwiedzeniu Kuncewiczówki nie zabrakło oczywiście czasu na wspólny posiłek i rozmowy.

Pragniemy serdecznie podziękować Pani Kierownik Monice Januszek-Surdackiej za gościnę, opowieści o małżeństwie Kuncewiczów i ciekawostki, którymi się z nami podzieliła.

Szczególne podziękowania składamy Panu Tomaszowi Milczarkowi, który zasponsorował nam przejazd autokarem do Kazimierza Dolnego.