Dzień Otwarty XIX LO 2023

Dzień Otwarty XIX LO był bez wątpienia pełen niezapomnianych wrażeń. Dnia 30 marca 2023 r. odwiedziło naszą szkołę wielu uczniów z lubelskich oraz podlubelskich szkół podstawowych, którzy mieli okazję zapoznać się z ofertę edukacyjną naszego liceum, poznać bazę dydaktyczną szkoły oraz porozmawiać z dyrekcją, gronem pedagogiczną i społecznością uczniowską XIX LO. Na naszych gości czekało mnóstwo atrakcji m.in. pokazy, prezentacje, ciekawe doświadczenia, konkursy, quizy, wystawy w licznych klasopracowniach oraz psychologiczny escape room. Niebywałą atrakcją dla uczniów okazała się fotobudka, w której  goście oraz uczniowie naszego liceum mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia. Dużą popularnością cieszyły się również rozgrywki sportowe na sali gimnastycznej i występy wokalne w wykonaniu naszych licealistek. Pobyt w naszej szkole umilił słodki poczęstunek w kawiarence przygotowany przez Samorząd Uczniowski.