UMCS

‘”Is BBC’’s Taboo a Neo-Victorian Story?’”

W dniu 13.12.2017 uczniowie klasy 2 L wzięli udział w warsztatach ‘”Is BBC’’s Taboo a Neo-Victorian Story?’” prowadzonych przez p. Pawła Stankiewicza, (Instytut Filologii Angielskiej KUL), a przy okazji mieli okazję zapoznać się z
ofertą i zasobami Biblioteki Brytyjskiej.

Wyspiański – wielokrotnie

12 grudnia 2017 uczniowie klasy 2N, pod opieką Barbary Smutek, szkolnego koordynatora współpracy, uczestniczyli w spotkaniu Szkół Partnerskich w Instytucie Filologii Polskiej UMCS. Spotkanie odbywało się pod hasłem Wyspiański – wielokrotnie.

W nastrój „Wesela” wprowadził występ Zespołu Tańca Ludowego UMCS im. Stanisława Leszczyńskiego. Uczniowie z różnych szkół przygotowali czytanie performatywne fragmentów dramatu. Wysłuchali też wykładu prof. dr hab. Marii Wojtak „Wesele” – (nie)porozumienia komunikacyjne oraz wykładu dra hab. Bogusława Grodzkiego – Wyspiańskiego myślenie o narodzie w „Weselu”. Po przerwie obyły się różne zajęcia warsztatowe. Uczniowie XIX LO brali udział w zajęciach z analizy tekstu poetyckiego, prowadzonych przez prof. dr hab. Annę Pajdzińską.