Mila Pamięci Ofiar Komunizmu

17 września 1939 roku, łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej Polski. Aby zachować pamięć o tych tragicznych wydarzeniach z naszej historii, w całej Polsce obchodzone były uroczystości przypominające o tej niechlubnej rocznicy. Nasi uczniowie wzięli udział w wydarzeniu pod nazwą ‘Mila Pamięci Ofiar Komunizmu’, czyli biegu na dystansie jednej mili (1609 metrów). Celem biegu było budowanie pamięci o ważnych wydarzeniach z naszej przeszłości, co doskonale wpisuje się w założenia naszego ‘szkolnego klubu biegowego’, który realizuje ideę ogólnopolskiego modelu świętowania (na biegowo) różnych rocznic historycznych i zachowywania pamięci o bohaterach poległych w obronie ojczyzny.
Ogółem 6 uczniów klas pierwszych reprezentowało nasze liceum w tym ważnym wydarzeniu. W pogodny sobotni poranek pobiegli oni trasą prowadzącą po alejkach Parku Saskiego i wszyscy otrzymali pamiątkowe medale.