Wieniec adwentowy

16 grudnia 2022 r. odbyło się ogólnoszkolne głosowanie na najbardziej oryginalny wieniec adwentowy w konwencji EKO. Szkoły SP 22 i XIX LO połączyły siły: prace konkursowe zostały wykonane przez koleżanki i kolegów klas VII i VIII SP 22, kramik bożonarodzeniowy przez uczniów XIX LO. Szczególną uwagę głosujących zwracał element dekoracji – obraz zaprzęgu św. Mikołaja autorstwa Kiryla Antonau z klasy 2KP.
W głosowaniu wzięli udział rodzice, nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły – niemal 400 osób. Pierwsze miejsce zdobyła praca nr 8 autorstwa Gabrieli Kasperek, II miejsce wieniec nr 23 autorstwa Amelii Filipczak oraz Aleksandra Kality, III miejsce praca nr 11 Natalii Sagan i Agnieszki Jabłońskiej.
Fundatorem nagród była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie, dyplomy i upominki wręczyła pani Aneta Sławińska – Koordynator Edukacji Leśnej.