KLASA 1OK – KLASA DZIENNIKARSKA

Klasa 1OK – KLASA DZIENNIKARSKA

Jeżeli  interesujesz się tematyką dziennikarską, literaturą, sztuką, lubisz film, teatr lub pasjonuje Cię praca z dziećmi i młodzieżą – wybierz klasę dziennikarską!

W klasie tej zapoznasz się z tajnikami literatury i procesu twórczego, nauczysz się świadomego odbioru dzieł kultury i sztuki, dostrzeżesz również wielość i rolę mediów we współczesnym świecie. Poznasz też tajniki funkcjonowania człowieka jako istoty społecznej

Prowadzone w szkole zajęcia przygotują Cię do studiów na kierunkach, takich jak: filologia polska, historia, dziennikarstwo, zarządzanie kulturą, public relations, pedagogika. Dodatkowo weźmiesz udział w zajęciach o charakterze sesji naukowych, warsztatów i projektów.

W ciągu roku szkolnego będziesz mógł uczestniczyć w wykładach i ćwiczeniach pod kierunkiem pracowników naukowych Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie – zarówno w szkole jak i na Uniwersytecie. Będziesz miał również możliwość uczestniczenia w pracach studenckich kół naukowych.

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym do wyboru:

1O –  język polski, historia, język angielski

1K – język polski, biologia, język angielski

Drugi język obcy do wyboru:
język niemiecki, język rosyjski

Współpraca z Uniwersytetem Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, Wyższą Szkołą Społeczno-Przyrodniczą im. Wincentego Pola w Lublinie.

Zapraszamy do obejrzenia …