Klasa 1L – KLASA BIOLOGICZNO- CHEMICZNA

Klasa 1L – KLASA  BIOLOGICZNO-CHEMICZNA

Jeżeli interesujesz się problematyką prozdrowotną, zasadami funkcjonowania organizmów, chcesz pomagać innym, a swoją przyszłość zawodową widzisz w szeroko pojętej branży medycznej  – klasa biologiczno – chemiczna jest właśnie dla Ciebie!

Tu zdobędziesz solidną wiedzę z zakresu biologii i chemii, nauczysz się rozpoznawać zagrożenia dla zdrowia własnego i innych, rozwiniesz umiejętność podejmowania działań profilaktycznych, a na zajęciach z ratownictwa medycznego zdobędziesz praktyczne umiejętności ratujące życie.

Profil przeznaczony jest dla uczniów, którzy planują podjęcie studiów na kierunkach, takich jak: medycyna, stomatologia, farmacja, pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, ratownictwo medyczne, weterynaria, dietetyka, kosmetologia, biotechnologia, rehabilitacja, analityka medyczna, psychologia, ochrona środowiska, chemia budowlana i inne.
W ciągu roku szkolnego będziesz mógł uczestniczyć w wykładach, ćwiczeniach laboratoryjnych z zakresu współczesnej biologii, chemii i nauk medycznych pod kierunkiem pracowników naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie – zarówno w szkole, jak i na Uniwersytecie. Będziesz miał również możliwość uczestniczenia w pracach studenckich kół naukowych.

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia, język angielski

Drugi język obcy do wyboru:
język niemiecki, język rosyjski

Współpraca z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie.

Zapraszamy do obejrzenia…