Bieg Papieski

Złożyli hołd jednemu z najwybitniejszych Polaków

W dniu 16 paŸdziernika 2017 roku uczniowie XIX LO w Lublinie stanęli na starcie ‘Biegu Papieskiego’, aby (na sportowo) upamiętnić 39 rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II oraz 30 rocznicę wizyty Papieża Polaka w Lublinie. Była to już X edycja ‘Biegu Papieskiego’, który corocznie organizowany jest na terenie lubelskiej dzielnicy Bronowice, w terminie zbiegającym się z Dniem Papieskim w paŸdzierniku. Bieg stanowił zatem czꜶć obchodów XVII Dnia Papieskiego, z okazji którego w całym kraju odbyły się różne wydarzenia i spotkania przypominające nauczanie œświętego Jana Pawła II.
‘Bieg Papieski’ jest imprezą œśrodowiskową, a wœród organizatorów przedsięwzięcia są m.in: Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie, Lubelska Wojewódzka Komenda OHP i Parafia Œświętego Krzyża w Lublinie. Wydarzenie wpisuje się w kalendarz masowych imprez biegowych upamiętniających ważne wydarzenia z naszej przeszłoœci, a zatem nie mogło tam zabraknąć reprezentantów naszego ‘szkolnego klubu biegowego’. Ogółem sześć osób reprezentowało naszą szkołę w tym ważnym wydarzeniu: Banaszak Magdalena (2L), Czeronko Agata (3N), Kołpiewicz Gabriela (3N), Kwasek Andrzej (1O), Młynarska Weronika (3N) i Mroczkowski Michał (3N).
Każda z wymienionych osób otrzymała koszulkę z logo ‘Biegu Papieskiego’, a przyjemnoœść odebrania dodatkowych nagród miała m.in. Weronika Młynarska (3N), która zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii.