Młodzi w akcji +

Pażdziernik 2021 r. to miesiąc inauguracji projektu, w którym biorą udział klasy 1Kp i 3NMp. Mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach online, które przygotowały nas do pracy w ogólnopolskim przedsięwzięciu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi w akcji +”. Dowiedzieliśmy się, jak ważny jest każdy głos w sprawach dla nas istotnych. Uczestniliśmy w niezwykle ciekawej rozmowie z dr hab., prof. Uniwersytetu SWPS Adamem Bodnarem – Rzecznikiem Spraw Obywatelskich w latach 2015–2021, działaczem na rzecz praw człowieka. Zapoznaliśmy się z zasadami dobrej debaty i dyskusji.

W kolejnej części szkolenia przestudiowaliśmy wszystkie etapy pracy projektowej i ustaliliśmy temat wiodący naszego szkolnego projektu, który będzie nosił tytuł „Różnorodność pojednana” Młodzi
w Lublinie.

W listopadzie 2021 r. wzięliśmy udział w kolenych warsztatach. Pod okiem ekspertów, dzięki ich wskazówkom oraz poradom, ustaliliśmy cele naszych działań. Wysłuchaliśmy wypowiedzi osób z innych szkół, które także biorą udział w projekcie. Wymieniliśmy się doświadczeniem i pomysłami.